Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çay üreticilerine müjde: Yaş çay alım taban fiyatı 6 lira 70 kuruşa yükseltildi – Haberler

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çay üreticilerine müjde: Yaş çay alım taban fiyatı 6 lira 70 kuruşa yükseltildi - Haberler

Türkiye’nin deniz üzerine dolgu yapılarak inşa edilen ikinci havalimanı olan Rize-Artvin Havalimanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Açılışta vatandaşlara seslenen Erdoğan, verdiği müjde ile kalabalığı adeta coşturdu.

“ESKİSİNDEN DAHA GÜZEL ÇAY ALIM MERKEZLERİ YAPIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Geçtiğimiz yıl üzücü bir sel felaketiyle karşı karşıya kalan Rize’mizde tüm afetzede kardeşlerimize eskisinden daha güzel köy konutları, evler ve çay alım merkezleri yapıyoruz. Güneysu Millet Bahçemizi yıl sonuna kadar vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bölünmüş yol uzunluğunu 20 kilometreden 190 kilometreye çıkardık. Ovit Tüneli ve bağlantı yolları, Hurmalık Tünelleri ve bağlantı yollarıyla, Salarha Tüneli’ni tamamlayıp hizmete sunduk. Rize’nin turizm potansiyelini değerlendirmek ve tabiat turizmi potansiyelini ortaya çıkarmak için de önemli çalışmalar yürütüyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkı’nı halkımızın kullanımına açtık” ifadelerini kullandı.

ÇAY ÜRETİCİSİNE MÜJDE VERDİ

Sözlerinin devamında çay üreticilerine müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yıl yaş çay alımlarında uygulanacak taban fiyatı yüzde 73’ün üzerinde artışla 6 lira 70 kuruşa çıkarıyoruz. Üreticimiz çaylarını desteklemeyle kilogramı 7 liradan fabrikaya verebilecek” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Çay, Ekonomi, Güncel, Haberler

sizlere whitetrashscriptorium.org farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.