Kılıçdaroğlu’na açık açık soruldu: 6’lı masa sizin adaylığınız konusunda şüphe mi duyuyor? – Haberler

Kılıçdaroğlu'na açık açık soruldu: 6'lı masa sizin adaylığınız konusunda şüphe mi duyuyor? - Haberler

2023 seçimleri için geri sayım devam ederken Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı belirsizliğini koruyor. Adaylıkla ilgili ismi en çok gündeme gelen isim hiç kuşkusuz ki CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu…

“BU KONU MASADA HİÇ GÖRÜŞÜLMEDİ”

Son olarak Cumhuriyet yazarı Orhan Bursalı’ya konuşan Kılıçdaroğlu’na “6’lı masada sizin adaylığınız konusunda bir şüphe mi var?” sorusu yöneltildi. Kılıçdaroğlu bu soruya “Bu konu masada hiç görüşülmedi, sadece şu görüşüldü: Cumhurbaşkanlığı ile ilgili gazetecilerden çok soru geliyor, o zaman biz cumhurbaşkanı adayının niteliklerini belirleyen bir paragraf yazalım diye konuştuk ve bunu yazıp ilan ettik” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'na açık açık soruldu: 6'lı masa sizin adaylığınız konusunda şüphe mi duyuyor?

“SEÇİM KARARI NE ZAMAN ALINIRSA O ZAMAN ADAYIMIZI AÇIKLARIZ”

Açıklamasının devamında adaylarını ne zaman açıklayacaklarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanlığı adaylığının çok fazla gündeme getirilmesi, aslında ekonomide yaşanan bunalımı toplumun gözünden kaçırma amacı taşıyor. Çünkü bu kadar ciddi konu varken, kim cumhurbaşkanı adayı olacak tartışmasını sürekli yaparsanız ve neden Cumhur İttifakı kendi adayını açıklamıyor diye sormazsanız, doğru olmaz. Erdoğan ne zaman açıklarsa ve seçim kararını ne zaman alırsa biz de o zaman adayı açıklarız” ifadelerine yer verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Politika, Güncel, Haberler

sizlere whitetrashscriptorium.org farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.