Büyükçekmece Belediye Başkanı imarsız tarlaları satmaya çalışan dolandırıcılara karşı uyardı: Paranızı çöpe atmayın

Büyükçekmece Belediye Başkanı imarsız tarlaları satmaya çalışan dolandırıcılara karşı uyardı: Paranızı çöpe atmayın

Büyükçekmece’de bayram süresince resmi izinde belediyenin kapalı olmasını fırsat bilen dolandırıcılar, imarsız göl arazilerini satmak için harekete geçti. Eskice bölgesindeki arazilerin videolarını çekerek sosyal medyada yayan şahıslar, 200-300 metrekarelik tarla olarak görünen ve imar izinsiz olan arazileri, vatandaşlara satmak için sosyal medya üzerinden videolar yayınladı.

BAŞKAN AKGÜN DOLANDIRICILARA KARŞI UYARDI

Tatilde kapalı olduğu için belediyeden bilgi alınamayacağını fırsat bilen şahıslara karşı Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün uyarılarını yeniledi. Büyükçekmece’nin arazilerinin değerli olduğunu dikkat çeken Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Çok geniş yeşil alanlara sahip. Yatay yapılaşması dikkat çekti özellikle pandemi sürecinden sonra. Bunu fırsat bilen dolandırıcı grup, imara kapalı olan yerleri örneği Büyükçekmece Göl havzasında olan Eskice Çiftliği Bölgesi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı imarsız tarlaları satmaya çalışan dolandırıcılara karşı uyardı: Paranızı çöpe atmayınBüyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün.

“VATANDAŞLARI ‘SON FIRSAT, SON TARLA’ DİYEREK KANDIRIYORLAR”

Sanki buradaki arsaların imarı varmış gibi reklamlar yaparak vatandaşları, ‘son fırsat, son arsa kaldı, son tarla’ diyerek kandırmaya çalışıyorlar. Özellikle uzun tatil günlerinde, vatandaşın belediyeden istediği bilgiyi alamayacağını düşünerek reklamlar ilanlar veriyorlar. Sakın kimse inanmasın, sakın paranızı çöpe atmayın para çok kıymetli ve değerli özellikle bu dönemde.

“9 GÜNLÜK TATİLDE BU İLANLAR ÇOĞALDI”

Bu tarz arazilerle ilgili vatandaşların belediyenin imar planlama müdürlüğünden bilgi alması gerektiğini ifade eden Akgün, ” Bilgi almadan Büyükçekmece’nin hiçbir yerinden arsa almayın. Hiçbir şekilde tarla almayın. Çok miktarda vatandaşımız mağdur edildi. Biz belediye başkanı sıfatımızla bu konuyu her vesile ile dile getiriyorum. 9 günlük tatil nedeniyle bu reklamlar ilanlar çoğaldığını görünce halka duyuruyorum. Bütün halkımızın duyarlı olmasını belediyeden resmi bilgi almadan hiçbir yere yatırım yapmamasını tavsiye ediyorum. Geçen sene yine söylemiştim. ‘Bedava dahil olsa almayın’ çünkü alırsanız vergisi var. Büyükçekmece’de 200, 300 metrekare 500 metrekare arsa olmaz. Planlı arsalarda bile arsanın minimum ölçüsü 2 bin metrekaredir. İnanmayın dolandırıcı hepsi” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Murat Delice – 3. Sayfa

Küçükçekmece 3. Sayfa Haberler

sizlere whitetrashscriptorium.org farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir