Bahçeli’den İmamoğlu’na çok sert sözler: Cumhurbaşkanı adayı olmak arzusundaysan mertçe itiraf et

Bahçeli'den İmamoğlu'na çok sert sözler: Cumhurbaşkanı adayı olmak arzusundaysan mertçe itiraf et

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuşuyor. Gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, Karadeniz gezisine ilişkin eleştiriler nedeniyle “Vız gelir tırıs gider” diyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da tepki gösterdi.

“İBB BAŞKANI BAYRAM GÜNÜ KARADENİZ’DE NE ARIYOR?”

İmamoğlu’nun gezi otobüsünde gazetecilerle verdiği fotoğrafa değinen MHP lideri, “Otobüse doldurduğu gazetecilerle bu belediye başkanı nereye gidiyor? İstanbul Belediye Başkanı Bayram gününde Karadeniz’de ne aramaktadır?” dedi.

“İSTANBUL İSTANBUL OLALIM BÖYLE ZULÜM GÖRMEDİ”

Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti: “İBB Başkanı’nın bayramda Karadeniz turuna çıkıp Trabzon ve Rize’de belediye bütçesiyle mitingler düzenlemesi ortamı kızıştırmıştır. Bizim anlayamadığımız, can alıcı husus bu belediye başkanının hangi şehrimizin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. Bu belediye başkanı nereye gidiyor, hangi gizli gündemlerin peşinden sürükleniyor. İstanbul’u yüzüstü bırakıp gitmesi siyasi ahlakın neresine sığmıştır? Bu şahıs Cumhurbaşkanı adaylığı için sorulan soruya, ‘Bu milletin işidir’ cevabını vermek suretiyle Genel Başkanı’yla çatışmaya girmekte beis görmemiştir. İBB Başkanı şayet Cumhurbaşkanı adayı olmak arzusundaysa, karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin ki biz de ona göre muamele edelim. İstanbul, İstanbul olalı böylesi zillet ve hezimet ne görmüş ne yaşamıştır. Asıl vız gelip tırıs gidecek olan İmamoğlu’dur. İstanbul ziyan edilmiştir, kaderiyle baş başa bırakılmıştır.”

Ayrıntılar geliyor…

Devlet Bahçeli, Politika, Güncel, Haberler

sizlere whitetrashscriptorium.org farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.