Alibeyköy Deresi’nde toplu balık ölümleri endişe yarattı! Laboratuvar sonuçları bekleniyor

Alibeyköy Deresi'nde toplu balık ölümleri endişe yarattı! Laboratuvar sonuçları bekleniyor

Eyüpsultan‘dan geçerek Haliç’e akan Alibeyköy Deresi’nde son günlerde görülen balık ve diğer canlı ölümleri çevre sakinleri arasında endişe yarattı. Çevredekilerin şikayeti üzerine derede inceleme başlatıldı.

ALİBEYKÖY DERESİ'NDE BALIK ÖLÜMLERİ

LABORATUVAR SONUÇLARI BEKLENİYOR

İski ekipleri dereden numuneler aldı. Suyun PH değeri ölçülürken, dereden alınan numuneler laboratuvara götürüldü. Balık ölümlerine neyin yol açtığı numunelerin incelenmesi sonrasında ortaya çıkacak.

ALİBEYKÖY DERESİ'NDE BALIK ÖLÜMLERİ

“FABRİKA ATIĞI OLABİLİR”

Alibeyköy Deresi’nde daha önce benzer ölüm olayına rastlamadıklarını belirten Necati Memiş, “Dün sabah spor yaparken balıkların öldüğünü gördüm. Binlerce ölü balık gördüm, fotoğraflarını çektim ve yetkililere attım. Buraya çözüm bulunması için yardımcı olun. Balıklar yıllardır canlıydı, ne oldu şimdi? Onlar da bir can taşıyor. Fabrika atığı olabilir diye çok üzüldüm” dedi.

“BURADAN BALIK YENMEZ ARTIK”

Derenin temizlenmediğini ifade eden Adem Kaya, “Eskisi gibi dere ıslah çalışması yapılmıyor. Doğma büyüme buralıyım, evim karşıda. Eskiden dere sık sık temizlenirdi. Ne yapabiliriz? Buradan balık yenmez artık” diye konuştu. Hanife Yılmaz ise “Bir ilaç dökülmüş buraya. Balıklar dün yüzüyordu, buraya ilaç mı attılar? Yazık günah” dedi.

Demirören Haber Ajansı / Güncel

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Eyüpsultan Haliç İSKİ Güncel Haberler

sizlere whitetrashscriptorium.org farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.